استاد مهرداد پازوکی

مهرداد پازوکي

متولد ۲۹ شهريور ۱۳۳۳ در كرمانشاه است.

ايشان تحصيلات مقدماتي تا مقطع ديپلم را به غير از سوم دبستان در اصفهان و سوم دبيرستان در کرمانشاه، باقي را در تهران گذراند. استاد مهرداد پازوکي در دانشگاهosay فرانسه-پاريس به تحصيل رشته پزشكي پرداخت، ولی آن را رها کرده و رشته مهندسي شهرسازي را تا مقطع كارشناسي ادامه دادند. اما اين­ها هيچ­کدام براي وي راضي­کننده نبودند. ايشان با توجه به علاقه فراواني که به موسيقي داشتند از فرصت­های پيش آمده براي آموزش و يادگيري اين هنراستفاده ­کردند و به مدارس موسيقيViltaneuse _ conservatory  Paris_Saint denis که تحت نظر شهرداري پاريس اداره می­شد رفتند.

در اين مرکز پيانو را فراگرفتند و تحت آموزش­هاي آهنگسازي بزرگ به نام استاد اليويه مسيان تحصيلات آهنگسازی را به پايان رساندند.

استاد پازوكي سال ۱۳۶۰ به ايران بازگشتند و آموزش موسيقی ايراني را نزد اساتيد بزرگواری چون مهدی آذرسينا، علی­اکبر شکارچی و داوود گنجه­ ای طي كردند و چند جلسه ­ای هم از محضر استاد علی­ اصغر بهاری فيض بردند.

ايشان پس از كسب تجارب بسيار به صورت جدي وارد عرصه موسيقي شدند. تهيه، تنظيم و آهنگسازی جام عشق با آواز علي رستميان نخستين تجربه ايشان در اين زمينه بود كه استاد پازوکی در آن كمانچه را نيز نواخته­ اند.

در ادامه فعاليت خود تنظيم آلبوم ياد استاد با صدای عليرضا افتخاری را بر عهده گرفتند.

پس از آن بار ديگر با تنظيم آلبوم گل ميخك با آثار لاله صحرايی، نامه رسان، کو محبت، گل ميخک، تو بخوان، بخت و نصيب، درد آشنا، چشم شهلا و آهنگسازي آلبوم پاييز با تصانيف پاييز، باده­ي شبانه، عشق و جنون، کجايي، دل افروزتر از صبح، دلی درآتش، شهر تنهايی و روز و شب به همكاری خود با عليرضا افتخاری ادامه دادند. خوش آمدي و خنده بارون نمونه ديگري از فعاليت مشترك اين دو هنرمند است.

آهنگسازي آلبوم ساقي رضوان با صداي عبدالحسين مختاباد در هشت قطعه، آلبوم گل عشق با صداي مسعود خادم و آلبوم راما کاري در موسيقی پاپ از گروه راما نيز از ديگر آثار آهنگسازی و تنظيم ايشان بوده ­است. عمده فعاليت استاد مهرداد پازوکی در صدا­سازي و مبانی خوانندگی مي­باشد.

آلبوم ترانه ساز

با صدای استاد چیره دست و خوش صدای قوم پازوکی در اوایل سال ۱۳۹۶ منتشر خواهد شد.